Adventní koncert 2023

Srdečně vás zveme na náš adventní koncert, který se uskuteční 17. prosince od 18 hodin v sále Taneční školy ZITA (bývalé kino OKO na náměstí Míru). Do tohoto příjemného sálu s kvalitním zázemím vás můžeme pozvat díky finanční podpoře Nadačního fondu ŠKODA AUTO z grantové výzvy Kultura má zelenou.

PROGRAM


J. S. Bach: Braniborský koncert č. 3 G dur
Allegro moderato

J. Haydn: Koncert D dur op. 101
Allegro moderato
Adagio
Rondo

- - - přestávka - - -

G. F. Händel: Concerto grosso op. 6 č. 2 F dur
Andante larghetto
Allegro
Largo
Allegro ma non troppo

A. Dvořák: Dva valčíky
Moderato
Allegro vivace


Sólový part ve skladbě Josepha Haydna zahraje violoncellista Martin Škampa.

Martin Škampa začal s hrou na violoncello jako desetiletý pod vedením svého otce. Již v šestnácti letech byl přijat na Akademii múzických umění ke studiu ve třídě profesora Saši Večtomova, které ukončil s vyznamenáním roku 1984.

Martin Škampa vystoupil doposud na více než 2,500 koncertech s doprovodem klavíru, 300krát hrál jako solista s doprovodem orchestru. Koncertoval nejen po celé Evropě, ale i v Hong-Kongu, Libanonu a uskutečnil 13 tourné po Japonsku.

Velký vliv na jeho umělecký vývoj měla osobnost jeho matky Vlasty Škampové, dirigentky Pražského studentského orchestru, a spolupráce s profesorem Alfredem Holečkem, s nímž v posledních letech jeho života uskutečnil přes 50 koncertů.

Martin Škampa vystoupil jako úspěšný sólista na festivalu ISME v Bristolu (1982), na festivalech IDRIART v Praze (1987 a 1989) a na Mládežnickém kongresu v Helsinkách (1988). Četné rozhlasové nahrávky a několik CD svědčí o jeho bohaté umělecké aktivitě.


Vstupenky zakoupíte v Infocentru (Železná 107) nebo před koncertem za 280 Kč.  

Děkujeme za podporu:

Vytvořte si webové stránky zdarma!