O nás

V roce 1964 založil ředitel lidové školy umění Josef Novák Komorní orchestr LŠU. Orchestr získal řadu ocenění, koncertoval s úspěchem na světových hudebních festivalech, vystupoval také v proslulých koncertních sálech s věhlasnými interprety a pod taktovkou dirigentů zvučných jmen. Stalo se nejednou, že Komorní orchestr LŠU byl přijímán jako reprezentativní československý soubor. 

V roce 1989 byl Komorní orchestr LŠU přejmenován na Mladoboleslavský komorní orchestr. Za dlouhé roky své činnosti provedl orchestr stovky koncertů a spolupracoval s řadou renomovaných hudebníků. Hlavním smyslem a úkolem komorního orchestru bylo a stále je získávat mladé muzikanty, prohlubovat v nich zájem o komorní hru a pěstovat lásku k hudbě.

V roce 2004 se stal dirigentem a uměleckým vedoucím Jiří Novák, syn zakladatele MBKO. Ukázalo se, že tato změna nic neubrala na kvalitě a úspěšnosti tohoto tělesa. 

Od září 2014 se uměleckým vedoucím a dirigentem MBKO stal člen České filharmonie pan Jiří Havlík. Pod jeho vedením se Mladoboleslavský komorní orchestr stále řadí mezi přední neprofesionální orchestry a šíří neustále již poněkud zašlou slávu tradičního českého muzicírování.

Od koncertní sezóny 2022-2023 je dirigentem a uměleckým vedoucím opět Jiří Novák.

Vytvořte si webové stránky zdarma!