Alena Šístková

Alena Šístková pochází z hudební rodiny. Violoncellu se začala věnovat ve svých šesti letech. Jejím prvním pedagogem byl Mirko Škampa a později Kateřina Hroníková. Pod jejím vedením se zúčastnila mnoha národních a mezinárodních soutěží - např. Národní soutěže ZUŠ (3. a 1. místo), Prague Junior Note (1. místo), Vychytilovy violoncellové soutěže (1. a 2. místo), mezinárodní Heranovy soutěže (2. místo), mezinárodní soutěže v rakouském Liezenu (dvakrát 3. místo).

Od roku 2010 studovala na Pražské konzervatoři u Jaroslava Kulhana. Zúčastnila se dvou ročníků soutěže konzervatoří, na kterých získala 2. a 3. místo. Pod vedením prof. Jindřicha Pazdery se zúčastnila se smyčcovým kvartetem studentů konzervatoře mezinárodní soutěže Talents for Europe v Dolném Kubíně, kde získali 1. místo. Absolvovala letní kurzy "Česko-francouzská akademie Telč" u Michaely Fukačové a "Music Master Courses" v Dobřichovicích u Emirhana Tunci. Během studia na Pražské konzervatoři se účastnila dvakrát masterclassu Jiřího Bárty a na HAMU masterclassu u Reinharda Latzka a Emila Rovnera. Dva roky působila v Akademii České filharmonie.

Pod taktovkou Chuheie Iwasakiho provedla s orchestrem Čajkovského Rokokové variace, Saint-Saënsův 2. koncert d moll, Brahmsův Dvojkoncert a moll a Šostakovičův 1. koncert Es dur.

Od roku 2018 je lektorkou violoncella na soukromé škole "Music Academy Prague". Je často zvána do symfonického orchestru "FILMHARMONIE", komorního orchestru Quattro jako vedoucí skupiny violoncell a do Studentského orchestru České filharmonie. V roce 2021 získala 4. cenu na mezinárodní soutěži "Rudolf Barshai International Strings Competition" a 2. cenu na mezinárodní soutěži Gustava Mahlera. Následovně dokončila magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze ve třídě odb. as. Mikaela Ericssona a stala se členkou Komorní filharmonie Pardubice.

Vytvořte si webové stránky zdarma!