Pavel Šporcl: "Byl jsem nadšený, orchestr byl báječný"

03.06.2024

Podle bez přehánění celosvětového ohlasu na video padajících modrých houslí Pavla Šporcla (náš originál zde) by se mohlo zdát, že to byl ten jediný zážitek, jaký si z našeho jubilejního koncertu odnést a zapamatovat. Ale z mírně lokálnějšího hlediska to byl pro nás, a dle ohlasů i pro návštěvníky, úžasný hudební i společenský zážitek. 

Pro nás, členy orchestru, byla spolupráce se dvěma výraznými osobnostmi, Marko Ivanovićem a Pavlem Šporclem, nezapomenutelným zážitkem. Samozřejmě zejména z pohledu hudebního, ale i lidského. Oba pánové vystupovali při zkouškách i na koncertě velmi sympaticky, na nás - amatéry se v žádném případě nedívali svrchu. Ba naopak nás chválili a podporovali. A zejména chválili našeho uměleckého vedoucího Jiřího Nováka, jak dokázal orchestr na tento koncert připravit! Takovýto přístup v nás vyvolal ještě větší radost ze hry, což snad poznali i návštěvníci veřejné generální zkoušky a koncertu. 

Marko Ivanović: "Moc děkuju za včerejšek, byl to krásný koncert a máte skvělý orchestr."

Pavel Šporcl: "Byl jsem nadšený, orchestr byl báječný. Moc gratuluju ke krásnému koncertu a výročí. Bylo mi ctí si s vámi zahrát a těším se na někdy příště".

Přečtěte si také tento velmi pěkný článek Ing. Petra Feřta, místopředsedy Spolku přátel umění Mladá Boleslav. 

Naše poděkování patří všem návštěvníkům veřejné generální zkoušky i jubilejního koncertu, i všem těm, kteří naši činnost podporují. Zde bych rád zmínil výrazný přínos pana náměstka Mgr. Daniela Marka, díky jehož zájmu o naše aktivity můžeme  za podpory města naše koncerty připravovat a pořádat. 

Libor Švejda, člen výboru MBKO a člen cellové sekce MBKO

Vytvořte si webové stránky zdarma!